Forum KSM Ujanowice im. św. Stanisława Kostki Strona Główna
KSM Ujanowice im. św. Stanisława Kostki
Forum niezależnych gaduł :)
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Galerie Rejestracja Zaloguj

Forum KSM Ujanowice im. św. Stanisława Kostki Strona Główna
Forum KSM Ujanowice im. św. Stanisława Kostki Strona Główna To i Owo Kropka nad i ? nie kreska nad ó !
Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu
Sob 16:02, 20 Sty 2007

Dołączył: 18 Lip 2006

Temat postu: Kropka nad i ? nie kreska nad ó !
Jak myślicie czy Kościół powinien "mieszać" sie w sprawy polityki, a polityka w sprawy Kościoła?

Nie 9:21, 21 Sty 2007
gość

NIE!
Nie 12:34, 21 Sty 2007

Temat postu:
Ja myśle że chyba nie tyle powinien sie mieszać co podejmować działania, które będą miały na celu pomoc jednostce i wogóle cołej ojczyznie. Bo np. sam Jan Paweł II jest takim przykładem. W prawdzie są sytuacje które no że tak powiem to przesada ale to nie będe może nic mówił na ten temat...

Nie 13:19, 21 Sty 2007
yga

Dołączył: 19 Lip 2006

Temat postu:
I tak uważam, że czasami kościół za dużo wcina się w politykę. Dlatego kiedy zaczynamy ten temat z katechetą na religii, zmienia temat, bo wie, ze tak jest. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

Dodam, że od pojęcia kościoł należy całkowicie oddzielić niejakiego pana Rydzyka, który ojcem być nie powinien!

Nie 16:13, 21 Sty 2007

Zależy jakim ojcem.

Nie 16:22, 21 Sty 2007

Temat postu:
No wiesz każdy człowiek może sie mylić, nikt nie jest doskonałyt i każdemu sie zdarzy się nawet zgrzeszy. A ksiądz to też człowiek. Poza tym to w dzisiejszych czasach nikt u siebie błędów nie zauważa, ale drugiemu najmniejszą potyczke wytknie palcem. Ja nie bronie ojca Rydzyka ani nie jestem za nim bo nie mnie jest sądzić, ale chyba się pilnować żeby mi nikt nie mógł mieć nic za złe. A co do tych teczek to nie ma co nimi sie kierować bo sami wiecie jakie były czasy i że to wszystko to mogło być a nie musiało a jak już było to czy to nie było pod przymusem?

Nie 16:48, 21 Sty 2007
yga

Dołączył: 19 Lip 2006

Temat postu:
Wg mnie księdzem nazywa się ktoś, kto czuje się w tej roli. Nie żałuję im - niech sobie kupują samochody, dobre telefony itd. Tylko niech nie przesadzają.. A co z Afryką? Kraje trzeciego swiata garną się do cywilizacji, tylko nikt nie chce im tego umożliwić! Ile dzieci marzy o studiach, normalnych warunkach życia.. A nie mieszkania na śmietnikach, czy w jakichś slumsach. Otwarcie mówię - podziwiam misjonarzy, siostry zakonne, wolontariuszy.. Tych, którzy nie boja się wyjechać i pomagać, a także tych, którzy chociaż kilkanaście złotych rocznie oddają na misje. To naprawdę jest coś wielkiego. Co z nowej marmurowej posadzki? Nic. Tyle, ze tylko specjalnych środków czyszczących trzeba używać.. Po co wielkie bazyliki i wystawne kościoły? Komu to pomoże?

Co do obecnej sytuacji - co myślicie o wszystkich powiązaniach biskupów sprzed lat z różnymi służbami?

Nie 20:18, 21 Sty 2007

Temat postu:
To jest to właśnie o czym mówiłem wcześniej. Nie tylko księża mają "fajne"auta. A popatrz na to z innej strony. Bo przecierz mało sie słysz że nauczyciele, politycy czy jacyś ludzie biznesu zbierają na misje, ale ksiądz, zakonnicy, czy dsanitariusze właśnie to tylko oni sie tym interesują, dość że takie sprawy się organizuje to nie jeden powie że kase wyciągają od biednych ludzi, znaczy nie od biednego to "wdowi grosz", tylko to tak jest z tymi ludzmi co "śpią na pieniądzach"

Nie 20:20, 21 Sty 2007

Temat postu:
A co do tych spraw związanyni ze słóżbami bespieczeństwa to jak już powiedziałem tym to nie możemy sie sugerować...(bo teraz to jest jeszcze gorzej niż za czasów PRL[chodzi mi tu o różne machloje])

Skocz do:
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat     Odpowiedz do tematu
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)